Preskočiť na obsah

Mládežnícka výmena: Youth for Democracy

Priateľstvá, more a dobrá atmosféra s dobrou témou na diskusiu. Čo viac si mohlo priať 6 slovenských účastníkov, ktorí sa vydali na cestu do Varny v Bulharsku.

Od 22.5 do 27.5 sme mali možnosť zažiť mládežnícku výmenu, kde sa účastníci z Bulharska, Rumunska, Moldavska a Slovenska zamerali na tému demokracia. Počas celého týždňa sme mali možnosť diskutovať o tejto téme a slobodne vyjadriť svoj názor, presne tak, ako to popisuje demokracia. Predstavili sme si dokonalú utopickú demokraciu a taktiež sme mali príležitosť si vyskúšať prostredníctvom hry schvaľovanie európskej legislatívy.

Myslíme si, že tento projekt sa uskutočnil vo veľmi dobrom čase, kedy sa pripravujeme na voľby do Európskeho parlamentu. Aj prostredníctvom tejto mládežníckej výmeny sme si mohli preveriť informácie, ktoré sme mali o tejto téme a zároveň získať nový pohľad na túto oblasť, a tak sa viac pripraviť na to, čo nás čaká.

Taktiež sme mali príležitosť vidieť Varnu, v ktorej sme dokonca mali menšiu výzvu, kedy sme sa museli rozprávať s okoloidúcimi, čo nás vytiahlo z komfortnej zóny.

Ako účastníci sme si tento týždeň užili nie len v oblasti vzdelávania sa o danej téme, ale mali sme príležitosť byť aj pri mori. Túto časť si väčšina účastníkov užila najviac.