Preskočiť na obsah

Green three seas initiative for youth

Spolupráca s cieľom vybudovania partnerstiev mládežníckych organizácií a inštitúcií, ktoré majú aktivity na zlepšenie klimatickej krízy prostredníctvom diseminačných podujatí a sociálnej kampane. Cieľom iniciatívy je zvýšiť povedomie na ochranu prírody v regióne medzi Baltským morom, Čiernym morom a Jadranským morom. 

Projekt „Green Three Seas Initiative for Youth“ je súčasťou úsilia Európskej únie dosiahnuť do roku 2050 klimaticky neutrálny kontinent.  

Zúčastnení partneri: Piast z Poľska, Karvina Sustainably z Česka, Youth For Equality zo Slovenska, Active Youth z Litvy, Poate z Rumunska,  ECRRED z Lotyšska, Zentrum fur Inovative Bildung z Rakúska , Sushal Hub z Bulharska, Tudatos Tervezesert z Maďarska, Bodi Svetloba zo Srbska. 

JÚN 2022

 

Na začiatku júna sme sa zúčastnili druhého stretnutia projektu Green Three Seas Initiative, a to u rakúskych partnerov vo Viedni. Tentoraz sme sa spolu so všetkými partnermi navzájom predstavili sociodemografické údaje, definovali prírodné a sociálne problémy a pripravovali dotazník, ktorým zistíme názory tisícov mladých Európanov.
 
Špeciálnym bodom bola študijná návšteva novovznikajúceho programu mestskej časti Wien Aspern Seestadt, ktorá je ukážkou unikátneho konceptu rozvoja mestských sídiel, kvalitného urbanizmu a konceptu inteligentného mesta (smart cities). Nová zástavba vzniká okolo jazera rozprestierajúceho sa uprostred. Je tu okrem iného druhý najvyšší mrakodrap sveta postavený z dreva.
 
Projekt sa zameriava na sociálnu, mládežnícku a ekonomickú dimenziu ekologickej transformácie stanovenej Zelenou dohodou pre Európu (European Green Deal).