Youth of Green Town

Ak máš od 18 do 30 rokov, ponúkame Ti možnosť zúčastniť sa projektu Európskeho Zboru Solidarity “Youth of Green Town” v skúsenej a medzinárodnej organizácii v Grécku v termíne Máj 2019 – Február 2020, tj 10 mesiacov.

Hosťujúca organizácia

Systém & G je mimovládna organizácia, ktorá vysiela a zároveň hosťuje dobrovoľníkov v rámci Európskeho Zboru Solidarity (v minulosti Európskej dobrovoľníckej služby). Organizácia má pobočky v Grécku, Lotyšsku, Fínsku, Švédsku, Belgicku, Ukrajine. Organizácia realizuje mnoho rôznych projektov. Uzatvára v priemere 20 partnerstiev ročne. Vybudovala si významné postavenie v 50 krajinách EÚ. System & G poskytuje priestor pre mladých ľudí s nedostatkom príležitostí. Jadro organizácie tvoria bývalí dobrovoľníci so skúsenosťami v projektoch Youth in Action a Erasmus Plus.

www.facebook.com/Systemandg

www.systemandg.weebly.com/

Aktivity

Zámerom organizácie je nadobudnúť priateľský vzťah s miestnymi obyvateľmi, organizovať lokálne aktivity s dostupnosťou pre všetkých, byť inšpiráciou pre zmeny v oblasti ľudských práv, zdravého životného  štýlu, ekologického dopadu na okolie, rovnoprávnosť, atď. 

Podujatia ako aj úlohy sa počas projektu menia a záležia od zručností a záujmov samotných dobrovoľníkov. Ak máte ideu, môžete si ju vyskúšať zrealizovať práve v Grécku.

V rámci projektu budeš organizovať workshopy, festivaly, aktivity týkajúce sa najmä ekológie. 

Vo všeobecnosti tu dobrovoľníci uporiadavajú piatkové večery pre miestnych ľudí, jazykové kurzy, eventy ako Human Library, Green Olympics, tréningy, či mládežnícke výmeny, ktorých sa môžu zúčastniť či zorganizovať v rámci celého Grécka. 

Miesto

Komotini je malé mesto v severnej časti Grécka (v blízkosti hraníc Turecka a Bulharska) s počtom obyvateľov 60,000. Komotini je študentské mesto s ročným počtom študentov 15,000. Vrámci mesta sa viete dostať takmer všade za 20-30 minút. V blízkosti sa nachádzajú aj pláže. Prvú polovicu obyvateľska tvoria Gréci, druhú polovicu Turci, zároveň sa tu vyskytujú menšiny ako Rusi a Číňania.

Financovanie

Projekt je podporený grantom Európskeho Zboru Solidarity, tj. 3 slovenskí účastníci budú mať zabezpečené ubytovanie, stravu, cestovné na projekt a z projektu, vreckové. 

Ubytovanie zabezpečuje hosťujúca organizácia. Dobrovoľníci sú spolu ubytovaní v apartmáne, ktorý je zariadený od kuchyne až po samotné izby. V apartmáne sa nachádzajú 3 izby,  2 kúpeľne, obývačka s kuchyňou, 2 balkóny. Ubytovanie sa nachádza hneď vedľa officu. V rámci blízkej Univerzity máš zabezpečené obedy a večere, na ostatné potrebné výdavky, dostaneš vreckové každý mesiac. 

Prínosy pre Teba:

Zlepšíš svoje soft skills, budeš pracovať v tíme, zlepšíš svoje líderské zručnosti, vytvoríš medzinárodné kontakty, komunikácia v cudzom jazyku, a teda zlepšenie angličtiny, gréčtiny, prípadne iných jazykov, spolupráca s rôznymi inštitúciami, mladými ľuďmi, práca v multikultúrnom prostredí, ktorá podporí toleranciu a tvoju otvorenosť, zvýšenie sebavedomia a samostatnosti. Nadobudneš konkrétne poznatky v rôznych témach v súvislosti s EU otázkami a ekológiou, dozvieš sa o mnohých ďalších príležitostiach pre Teba. Získaš zručnosti v oblasti organizácie rôznych aktivít, budeš ovládať základy projektového manažmentu (v závislosti od tvojej vlastnej iniciatívy). Získaš pracovné skúsenosti, ktoré ti pomôžu uplatniť sa na trhu práce a prispeješ k zlepšeniu života v komunite.

Budeš mať možnosť posúdiť všetky ďalšie osobné prínosy a získať certifikát YOUTHPASS.

Hľadáme účastníka/dobrovoľníka vo veku medzi 18 a 30 rokov motivovaného niečo nové sa naučiť, rozvíjať svoje zručnosti, vedomosti, získať medzinárodnú skúsenosť. 

Do projektu sú zahrnutí účastníci s nedostatkom príležitostí.